top of page
Marble Surface
LİNE METAL.jpg

Metal EXPO

Mobilya
Fuarı

YILDIRIM GROUP STAND TASARIM.jpg
MEDİKAL FUAR.jpg

Expomed Eurasia

FUAR STAND TASARIMI NASIL OLMALIDIR?

Fuarlar; çağdaş tanıtım ve pazarlama açısından etkin ve katılımcı firmalar açısından iyi bir iletişim organizasyonudur. Günümüzde dünyanın hemen her ülkesinde ulusal ve uluslararası boyutlarda farklı sektörde binlerce fuarlar düzenlemeye başlamıştır.

Fuarlar dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçisi ile düzenlendiği yerlerde ticari ve turistlik hareketliliğe yol açar. Bu alanda rekabet koşullarına ayak uydurabilmek için sektörün istediği yeterlilikleri kazanmış dünya standartlarında hizmet verecek kaliteli insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Şirketler, bu alanda rekabet koşullarına ayak uydurabilmek ve fuarlarda sergileyecekleri ticari mallar için kurumsal kimliklerine uygun stand hazırlarlar.

İyi dizayn edilmiş bir stand müşteriyi kendine çeker, sunar ve bilgi aktarır. Ürün ya da hizmet standta kolayca algılanabilecek şekilde sunulmalıdır. Amaç iyi sunmak, sunulan ürünün ve hizmetin göze girmesini, iyi algılanmasını, akılda kalmasını sağlamak olmalıdır. Stand aslında bir tasarım, bir mimarlık ürünüdür. Ağırlıklı işlev yükümlülüğü vardır. Bu nedenle estetiği de olmak zorundadır. Bu da iyi dizayn edilmiş bir standla gerçekleştirilebilir.

Fuar stantları, katılımcı firmaları temsil eden fiziki mekânlardır. Fuarı ziyaret eden kişilerin potansiyel alıcı olmaları sebebiyle de fuar standları önemli birer faktördür ve bu nedenle iyi dizayn edilmeleri gerekmektedir. İyi bir stand ziyaretçilerin ilgisini çekmeli, ürünlerin en iyi şekilde sergilenmesine elverişli olmalı, bilgi ve fikir vermeli, ziyaretçiler üzerinde etki yaratmalıdır. Özellikle fuarlarda hazırlanan standlarda ticari bağlantılar ve iş görüşmeleri için gerekli fiziki koşullar hazırlanmalıdır. İyi dizayn edilmiş bir standın firma ve ülke tanıtımı açısından da önemi unutulmamalıdır.

 

Özel Fuar Stand Uygulamaları

Mdf Lam ve Sunta Lam Stand

Özel Fuar Stant Uygulamalarında Temel Kriterler

Özel Fuar Stant Uygulamalarında Üretim Aşaması

Özel Fuar Stant Uygulamalarında Fiyatları Etkileyen Unsurlar

Stant Uygulama Türleri

Lake Boyalı Stant

Boyalı Stant

Giydirme Stant

Fuar Stant Uygulamalarında Zemin Tercihi

Halı, parke, podyum, floor graphics

NE OLMALIDIR?

-Zemin

-Vitrin

-Yükseltilmiş Zemin

-Folyo, logo

-Ray Spot

-Ahşap

-Aydınlatma

-Toplantı Odası

-LCD

-Masa, sandalye

-Banko

-Bar banko

-Bar Masası

-Bistro sandalye

-Depo

-Mini buzdolabı

-Askılık

-Kettle

-Süs Bitkisi

-Nakliye

-Stand montajı

bottom of page